گروه آموزشی آفتاب

نظریه اعداد مقدماتی

  • مقدمه
  • مدرسان
  • سرفصل‌ها
  • ثبت نام

نظریه اعداد از پر رمز و رازترین شاخه‌های ریاضیات است که بیشتر به مطالعه ی اعداد صحیح می‌پردازد. مباحث مطرح شده در این شاخه از المپیاد ریاضی از زیباترین مباحث ریاضیات هستند. مطالعه ی نظریه اعداد المپیاد ریاضی در مباحث کتاب درسی ریاضیات گسسته ی دوازدهم نیز برای شما دانش آموزان عزیز کمک کننده خواهد بود. 

محتوای آموزشی نظریه اعداد مقدماتی شامل 8 سرفصل است که در قالب 46 ویدیو آموزشی با مدت زمانی در حدود 15 دقیقه است. نمونه یکی از ویدیوهای آموزشی را می‌توانید در پایین مشاهده کنید. 

حسین دبیریان: برنده مدال نقره المپیاد بین المللی ریاضیات در سال 2009 و از مدرسان زبده المپیاد ریاضی.
مسعود شفایی: برنده مدال نقره المپیاد بین المللی ریاضیات در سال 2010 و مدرس پرسابقه المپیاد ریاضی. دانشجوی دکتری در پژوهشگاه دانش‌های بنیادی (IPM)

بخش پذیری

بزرگترین مقسوم علیه مشترک و کوچکترین مضرب مشترک

قضیه ی تقسیم در اعداد صحیح

اعداد اول

هم‌نهشتی و خواص آن 

قضایای فرما و ویلسون

تجزیه در اعداد صحیح

روش‌های حل معادلات دیوفانتی 

 

برای استفاده از محتوای آموزشی این درس شما می‌توانید از یکی از دو روش کلاس‌ آنلاین یا کلاس آفلاین گروه آموزشی آفتاب استفاده کنید.

کلاس‌ آفلاین: در این روش با خرید این محتواها شما به صورت خودآموز در یک برنامه‌ی منظم با محتواهای درسی ما آموزش می‌بینید و در طی این مدت از مشاوره اساتید گروه آموزشی آفتاب بهره‌مند می‌شوید. 

کلاس‌ آنلاین: در روش کلاس‌های آنلاین محتواهای آموزشی این درس به صورت رایگان به عنوان محتواهای تکمیلی همراه با کلاس‌های آنلاین در اختیار شما قرار می‌گیرد.

نمونه ای از محتوای آموزشی: اعداد اول و مرکب
اسکرول به بالا