گروه آموزشی آفتاب

هندسه مقدماتی

  • مقدمه
  • مدرسان
  • سرفصل‌ها
  • ثبت نام

هندسه از قدیمی‌ترین و زیباترین شاخه های ریاضیات است. ما در المپیاد ریاضی با هندسه اقلیدسی یا هندسه مسطحه سرو کار خواهیم داشت که شامل مباحث مقدماتی در مورد دایره، مثلث و مساحت اشکال است و نزدیکی مناسبی به مباحث کتاب های درسی دارد اما سطح مطالب نسبت به آنها بسیار بالاتر است. 

محتوای آموزشی هندسه مقدماتی در 7 مبحث شامل 40 ویدیو با مدت زمانی در حدود 13 دقیقه است و شما را برای شرکت در آزمون مرحله اول المپیاد ریاضی آماده می کند. 

مرتضی عدل: برنده مدال نقره کشوری المپیاد ریاضی کشوری سال 1387 و از نویسندگان کتاب استراتژی‌های حل مسائل هندسه. فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک از دانشگاه شریف.

هم نهشتی مثلث ها

قضیه تالس

تشابه مثلث ها

دایره و زاویه

دایره محیطی مثلث

چهارضلعی محاطی

قوت نقطه 

برای استفاده از محتوای آموزشی این درس شما می‌توانید از یکی از دو روش کلاس‌ آنلاین یا کلاس آفلاین گروه آموزشی آفتاب استفاده کنید.

کلاس‌ آفلاین: در این روش با خرید این محتواها شما به صورت خودآموز در یک برنامه‌ی منظم با محتواهای درسی ما آموزش می‌بینید و در طی این مدت از مشاوره اساتید گروه آموزشی آفتاب بهره‌مند می‌شوید. 

کلاس‌ آنلاین: در روش کلاس‌های آنلاین محتواهای آموزشی این درس به صورت رایگان به عنوان محتواهای تکمیلی همراه با کلاس‌های آنلاین در اختیار شما قرار می‌گیرد.

نمونه ای از محتوای آموزشی: قضیه نیمسازها
اسکرول به بالا