محمد جواد سیدطالبی

13

محمد جواد سیدطالبی مدرس مکانیک المپیاد فیزیک است. وی دوره‌ی متوسطه را در مرکز استعدادهای درخشان کرج، شهید سلطانی پشت سر گذاشته است که در این بین افتخاراتی از قبیل مدال طلای المپیاد کشوری فیزیک سال۱۳۸۸را در کارنامه علمی خود دارد. وی در ادامه، به تحصیل مهندسی برق_سیستمهای دیجیتال در دانشگاه شریف پرداخته است. او همچنین دارای سابقه‌­ی تدریس المپیاد فیزیک به مدت پنج سال به صورت مستمر در مرکز استعدادهای درخشان پسران کرج شهید سلطانی، همچنین به مدت دو‌ سال در مرکز استعدادهای درخشان دختران کرج فرزانگان ۳ می باشد. وی علاوه بر این مدرس دوره های استانی آمادگی برای مرحله ی دوم المپیاد فیزیک در استانهای آذربایجان غربی و بوشهر بوده است. او در عین حال عضو کمیته علمی می باشد و همچنین، طراح سوال مرحله غیر حضوری و داور مرحله ی حضوری دومین و سومین دوره از مسابقات دانش آموزی شریف بوده است.

کتاب مورد علاقه: صد سال تنهایی ( گابریل گارسیامارکز) ، جنگ و صلح ( لو تولستوی) ، کوری ( خوزه ساراماگو) . دنیای قشنگ نو ( ادولس هالسکی)

ورزش مورد علاقه: بدمینتون ، فوتبال ، پینگ پونگ

و یک اندرز از سید محمد جواد سیدطالبی: المپیاد فرصت خوبی برای یاد گرفتن شیوه تفکر عمیق و ورود به دنیای جذاب علم است ، تنها شرکت در رقابت سخت و تنگاتنگ آن بدون استفاده از این فرصت ها  و لذت بردن از آن، اتلاف وقت و انرژی و تنها موجب فرسایش روحی شما خواهد بود ، امیدوارم شیرینی لذت یادگیری و تعمق در طبیعت با پیروزی شما در این رقابت دو چندان شود.